Kartka Komunijna dla Zuzi

Tym razem odrobina scrappbookingu, a mianowicie kartka komunijna wraz z pudełeczkiem na prezent. Projekt dedykowany dla Zuzi – prosty, delikatny i dziewczęcy…

komunia2

komunia3

komunia4

komunia

Le Lapin

Ostatnio zauważyłam pewną modę na wykorzystywanie tematów zwierzęcych w stylistyce Vintage i szczerze mówiąc sama się zauroczyłam tego typu przedstawieniami, w szczególności motywem zająca  :)

W związku z potrzebą zaspakajania estetycznych i twórczych potrzeb, stworzyłam dekorację w postaci zająca Vintage. Moje upodobanie do Shabby Chic, postarzania oraz możliwości techniczne męża pozwoliły na stworzenie takiego oto zwierza, który w naszym domu służy jako typowa dekoracja. Jednak ten drewniany zając na lnianej taśmie może również stać się tabliczką na drzwi z nazwiskiem lub numerem mieszkania…

Le-Lapin-3

Le-Lapin

Le-Lapin-2

Drewniany zając jest w wymiarach: 40 x 17 cm, natomiast całkowity rozmiar dekoracji wynosi: 40 x 50 cm. Zainteresowanych kupnem takiego zająca proszę o kontakt mailowy :) a tymczasem, życzę słonecznego dnia!

Pracowita Majówka

Pierwsze dni maja spędziłam tak jak lubię najbardziej, czyli aktywnie, nadając staremu fotelowi nowe życie. Fotel, o którym mowa, należy do znajomych z Warszawy, którzy czekali jakiś czas na nasze odwiedziny i akcję reperację ;)

Ich staruszek na pierwszy rzut oka nie wymagał wiele pracy, jednak przy rozbiórce z obicia okazało się, że czas porządnie zjadł mebel i to dosłownie! Wypełnienie fotela uległo niemal całkowitemu rozkładowi i to do tego stopnia, że zamiast sprężystej i miękkiej gąbki było coś co przypominało piasek… Jednak to nie zmniejszyło mojego zapału i dziś w sypialni znajomych, dumnie stoi wiekowy fotel w pięknym grafitowym obiciu (tkanina ta również z cierpliwością czekała w piwnicy na swój czas).

Po takich realizacjach, jeszcze bardziej się upewniam, że poświęcony wysiłek i czas nie idzie na marne, bo czy dziś ten fotelik wygląda jak stary śmieć, którego należy się pozbyć?! Mam nadzieję, że fotel w domu Piotra oraz Natalii będzie służył jeszcze przez długi czas :)

Oto fotel po renowacji..

Fotel-Piotra

fotel2

A tak fotel wyglądał przed przeróbką :)

stary-fotel