Literki dla Antka

Kochani, dzisiaj powrót do drewnianych literek, które zapewne pamiętacie z wcześniejszych wpisów… Zwykle litery dedykowane były Parom Młodym, jednak tym razem, zrobiliśmy je dla maluszka. Antek jeszcze chwilę musi posiedzieć u mamy w brzuszku, więc puki co, przygotowane literki cieszą oczy przyszłych rodziców, a my jak zwykle bez skrępowania skorzystaliśmy z przyjemności ich tworzenia :)

litery05

litery01

litery03

litery02

Wersja biało-szara bardzo przypadła nam do gustu…

Pozdrawiam,

Albumy ślubne

Jakiś czas temu, miałam przyjemność wykonania dwóch albumów na zdjęcia w ramach podziękowań dla Rodziców (jak widać pomysłów na podziękowania jest wiele :)). Albumy w lnianej oprawie z dodatkiem koronki i delikatnej wstążki stały się bazą dla fotograficznych wspomnień z dzieciństwa Pary Młodej. Piękny i jakże osobisty prezent, prawda?

album

album2

album4

Pozdrawiam,

Odnowiony wazon

Jestem fanką przeróbek i nadawania nowego wyglądu starym rzeczom – pewnie to już doskonale wiecie :)

Tak to już jest, że starzeją się, czy nudzą meble i drobne przedmioty dekoracyjne, bardzo często przestają pasować do reszty wystroju i gdyby nie sentyment pewnie wylądowały by w śmietniku… Jedną z najprostszych (i chyba najtańszych) metod zmiany dla tych większych i tych mniejszych rzeczy jest farba!

Wazon w kolorze starej cegły z czerwono-czarnymi liśćmi do tego odrobina farb Annie Sloan (Old White i Country Grey) i woskowa patyna…

wazon1

No i mamy nowy piękny przedmiot! Podczas swobodnego malowania i podsuszania grubszych warstw farby, powstały piękne spękania, które nadały jeszcze fajniejszego efektu. Wazon – pięknota!

wazon2

wazon3

wazon4Zachęcam Was wszystkich do przeróbek, te drobne zmiany dają wiele satysfakcji i zadowolenia… A przemalować można naprawdę wszystko, wazony, doniczki, lampiony, świeczniki, stare szkatułki, patery, ramki czy lampki. Od Was zależy co się stanie z tymi rzeczami i jak będą one wyglądały ;)

Pozdrawiam Was poniedziałkowo i nie dajcie się upałom!

Starego krzesełka czar

Dzisiaj krótko o krzesełku, które przeszło szybką, ale i jakże efektowną przemianę. Wystarczyła zmiana obicia i koloru drewna, a krzesełko stało się naprawdę urocze ;)

Jak szybka przemiana tak krótki czas bezpańskiego żywota.. urok krzesełka wziął górę i skradł serce Rozalii – nowej właścicielce! Tak to już jest z tymi starymi meblami – obdrapane, zachlapane, często uszkodzone meble nie wyróżniają się niczym nadzwyczajnym. Jednak odrobina serca oraz pracy może sprawić, że mebel nabiera nowego, pięknego wyglądu! Zwykle zaczynając prace nad meblem, mam wizję i wiem jak będzie wyglądał, ale niekiedy i ja jestem zaskoczona wydobytym czarem ze „starego rupcia”!

before1

before3

after2

after1

Louis Blue i klasyczne granatowe paski, tylko tyle i aż tyle – prawda?

finish1

finish2
Do następnego! Buziaki,